Klubnyt
Korup vs BK Vestfyn
Sejr på hjemmebane
Klubnyt
31. januar kl. 21:02
ØB stævne 2023
Klubnyt
17. januar kl. 14:44
U11 drenge vinder Harte Cup
Klubnyt
23. marts kl. 16:11
STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN
Klubnyt
22. marts kl. 14:43
STØT KORUP IF FODBOLD MED BENZINKORT ELLER MED OK’S APP
Kommende kampe
Maj 2024
|
|||||||
8.
onsdag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Hørup Stadion
|
|
Hørup Stadion
|
|||
11.
lørdag
|
|
U10 B dr. (14) 5:5 - 11/5 - Lør. - Kristi H. week. • I Stige - 2 baner - 2x10 min
Hauge Gruppen Arena
|
|
Hauge Gruppen Arena
|
|||
11.
lørdag
|
|
U10 B dr. (14) 5:5 - 11/5 - Lør. - Kristi H. week. • I Stige - 2 baner - 2x10 min
Hauge Gruppen Arena
|
|
Hauge Gruppen Arena
|
|||
11.
lørdag
|
Omklædningsrum 1 |
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
BK Posten Park
Kampbane/stadion
Dommeromk.: Omklædningsrum 2
|
Omklædningsrum 3 |
BK Posten Park
Kampbane/stadion
Dommeromk.
Omklædningsrum 2
|
|||
11.
lørdag
|
|
U10 B dr. (14) 5:5 - 11/5 - Lør. - Kristi H. week. • I Stige - 2 baner - 2x10 min
Hauge Gruppen Arena
|
|
Hauge Gruppen Arena
|
|||
11.
lørdag
|
|
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
12.
søndag
|
|
U9 B dr. (15) 5:5 - 12/5 - Søn. - Kristi H. week. • I ERI - 3 baner - 2x10 min
Rantzausminde Hallen (ude)
|
|
Rantzausminde Hallen (ude)
|
|||
12.
søndag
|
|
U9 B dr. (15) 5:5 - 12/5 - Søn. - Kristi H. week. • I ERI - 3 baner - 2x10 min
Rantzausminde Hallen (ude)
|
|
Rantzausminde Hallen (ude)
|
|||
12.
søndag
|
|
U9 B dr. (15) 5:5 - 12/5 - Søn. - Kristi H. week. • I ERI - 3 baner - 2x10 min
Rantzausminde Hallen (ude)
|
|
Rantzausminde Hallen (ude)
|
|||
12.
søndag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Søndersø Stadion
|
|
Søndersø Stadion
|
|||
13.
mandag
|
|
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
15.
onsdag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|||
15.
onsdag
|
|
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
15.
onsdag
|
|
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
15.
onsdag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
16.
torsdag
|
|
UHT
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
|
|
Albani Arena Vissenbjerg
|
|||
16.
torsdag
|
|
U12 dr. 8:8 C (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
18.
lørdag
|
|
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
18.
lørdag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|||
21.
tirsdag
|
|
U12 dr. 8:8 C (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 3
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
|
|
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
|
|||
21.
tirsdag
|
|
Pokalen 2024/25 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
22.
onsdag
|
|
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
25.
lørdag
|
|
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Skovløkkeskolen
|
|
Skovløkkeskolen
|
|||
25.
lørdag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Skamby Stadion
|
|
Skamby Stadion
|
|||
26.
søndag
|
|
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Enghaveskolen (Fyn)
|
|
Enghaveskolen (Fyn)
|
|||
26.
søndag
|
|
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Marienlystcentret
|
|
Marienlystcentret
|
|||
26.
søndag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
26.
søndag
|
|
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
|
|
Ullerslev Stadion
|
|||
26.
søndag
|
|
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|||
26.
søndag
|
|
HHT
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
26.
søndag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Danbolig Arena Gauerslund
Bane 3 - INGEN LYS
|
|
Danbolig Arena Gauerslund
Bane 3 - INGEN LYS
|
|||
27.
mandag
|
|
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
27.
mandag
|
|
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
28.
tirsdag
|
|
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
|
|
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
|
|||
29.
onsdag
|
|
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
|
|
Idrætscenter Nyborg
|
|||
29.
onsdag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
30.
torsdag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Sletten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Sletten
|
|||
30.
torsdag
|
Omklædning 2 |
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Kunsten
|
Omklædning 5 |
Vestfalen Stadion
Kunsten
|
|||
31.
fredag
|
|
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
Juni 2024
|
|||||||
1.
lørdag
|
|
UHT
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
REMA 1000 Stadion - Assens
|
|
REMA 1000 Stadion - Assens
|
|||
1.
lørdag
|
|
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
1.
lørdag
|
Omklædning 6 |
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Scankab Arena
Dommeromk.: Omklædning 4
|
Omklædning 1 |
Scankab Arena i Aarup
Scankab Arena
Dommeromk.
Omklædning 4
|
|||
2.
søndag
|
|
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
2.
søndag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Verninge Stadion
|
|
Verninge Stadion
|
|||
2.
søndag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
3.
mandag
|
|
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
3.
mandag
|
|
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
5.
onsdag
|
|
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
6.
torsdag
|
|
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Herrested Stadion
|
|
Herrested Stadion
|
|||
6.
torsdag
|
|
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Haarby Stadion
|
|
Haarby Stadion
|