Klubnyt
Ordinære generalforsamling i Korup IF Fodbold 2024
Klubnyt
06. februar kl. 20:36
Fynsmester
Klubnyt
31. januar kl. 21:02
ØB stævne 2023
Klubnyt
17. januar kl. 14:44
U11 drenge vinder Harte Cup
Klubnyt
23. marts kl. 16:11
STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN
Kommende kampe
April 2024
|
|||||||
20.
lørdag
|
|
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|||
20.
lørdag
|
Omkl. 1 |
U11/12 D dr. (12-13) 8:8 - 20/4 • Spilletid 2 x 30 min.
ØB.s Anlæg
Bane 2B
|
Omkl. 2 |
ØB.s Anlæg
Bane 2B
|
|||
20.
lørdag
|
|
U10/U11 C pi. (13-14) 5:5 - 20/4 • I Korup - 2 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
20.
lørdag
|
|
U10/U11 C pi. (13-14) 5:5 - 20/4 • I Korup - 2 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
20.
lørdag
|
|
U10/U11 C pi. (13-14) 5:5 - 20/4 • I Korup - 2 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
20.
lørdag
|
|
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
21.
søndag
|
Omkl. 1 |
HORST WEIN-Stævne: U9 B (15) 5:5 - 21/4 - Søn. • I TPI - Bane 1 og 2 ud af 3 baner - 2x10min
Home Tarup Park
Bane 1
|
Omkl. 2 |
Home Tarup Park
Bane 1
|
|||
21.
søndag
|
|
HORST WEIN-Stævne: U9 B (15) 5:5 - 21/4 - Søn. • I TPI - Bane 1 og 2 ud af 3 baner - 2x10min
Home Tarup Park
|
|
Home Tarup Park
|
|||
21.
søndag
|
|
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
21.
søndag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
21.
søndag
|
Omklædning 4 |
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Rema 1000 Park - Dalum
Bane 8
Dommeromk.: Dommer
|
Omklædning 3 |
Rema 1000 Park - Dalum
Bane 8
Dommeromk.
Dommer
|
|||
21.
søndag
|
|
HORST WEIN-Stævne: U9 B (15) 5:5 - 21/4 - Søn. • I TPI - Bane 1 og 2 ud af 3 baner - 2x10min
Home Tarup Park
|
|
Home Tarup Park
|
|||
21.
søndag
|
|
UDS
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
|
|
Fjordager IF.s anlæg
|
|||
21.
søndag
|
|
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
22.
mandag
|
|
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
22.
mandag
|
|
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
23.
tirsdag
|
|
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Holluf Pile skole
|
|
Holluf Pile skole
|
|||
23.
tirsdag
|
Omklædning 2 |
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Stadion
|
Omklædning 4 |
Vestfalen Stadion
Stadion
|
|||
24.
onsdag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
24.
onsdag
|
|
Kvinde 7:7 Pokalen 2024 • Pulje 1
Herrested Stadion
|
|
Herrested Stadion
|
|||
24.
onsdag
|
|
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
OK Arena Ringe
|
|
OK Arena Ringe
|
|||
24.
onsdag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Aarsbjerg Idrætscenter
|
|
Aarsbjerg Idrætscenter
|
|||
26.
fredag
|
|
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Firmaidrættens idrætsanlæg
|
|
Firmaidrættens idrætsanlæg
|
|||
27.
lørdag
|
|
U11/12 D dr. (12-13) 8:8 - 27/4 • I FC Østfyn (Herrested) - 1 bane - 1x15 min
Herrested Stadion
|
|
Herrested Stadion
|
|||
27.
lørdag
|
|
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
27.
lørdag
|
|
U11/12 D dr. (12-13) 8:8 - 27/4 • I FC Østfyn (Herrested) - 1 bane - 1x15 min
Herrested Stadion
|
|
Herrested Stadion
|
|||
27.
lørdag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Rema 1000 Park - Dalum
|
|
Rema 1000 Park - Dalum
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 12 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 13 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U10 B dr. (14) 5:5 - 28/4 - Søn. • I Fjordager - 2 baner - 2x10 min
Fjordager IF.s anlæg
|
|
Fjordager IF.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 12 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 13 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 13 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U9 B dr. (15) 5:5 - 28/4 - Søn. • I Bogense - 2 baner - 2*10 min
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 6 - 5-mands
|
|
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 6 - 5-mands
|
|||
28.
søndag
|
|
U10 B dr. (14) 5:5 - 28/4 - Søn. • I Fjordager - 2 baner - 2x10 min
Fjordager IF.s anlæg
|
|
Fjordager IF.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 12 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U9 B dr. (15) 5:5 - 28/4 - Søn. • I Bogense - 2 baner - 2*10 min
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 7 - 5 mands
|
|
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 7 - 5 mands
|
|||
28.
søndag
|
|
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 12 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7 dr. (17) 3-Bold festival i Middelfart 28 apr. • U7 drenge - Bane 13 - Mødetid kl. 9.00
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U10 B dr. (14) 5:5 - 28/4 - Søn. • I Fjordager - 2 baner - 2x10 min
Fjordager IF.s anlæg
|
|
Fjordager IF.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U9 B dr. (15) 5:5 - 28/4 - Søn. • I Bogense - 2 baner - 2*10 min
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 6 - 5-mands
|
|
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 6 - 5-mands
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 3 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 1 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 3 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 1 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 3 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 1 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 3 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
28.
søndag
|
|
U7/U8 pi. 3-Bold festival i Middelfart 28 april • U7/8 piger - Bane 1 - Mødetid kl. 11:45
MG & BK.s anlæg
|
|
MG & BK.s anlæg
|
|||
30.
tirsdag
|
|
Pokalen 2024/25 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
Maj 2024
|
|||||||
2.
torsdag
|
|
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
3.
fredag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
B 67-Parken
|
|
B 67-Parken
|
|||
4.
lørdag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
4.
lørdag
|
|
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
|
|
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
|
|||
5.
søndag
|
|
U12 dr. 8:8 C (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 3
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|||
5.
søndag
|
|
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
5.
søndag
|
|
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
5.
søndag
|
Omklædningsrum 1 |
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Bellinge Stadion
Bane 3 - 11 mands bane
Dommeromk.: Dommer omk.
|
Omklædningsrum 2 |
Bellinge Stadion
Bane 3 - 11 mands bane
Dommeromk.
Dommer omk.
|
|||
5.
søndag
|
NR. 1 |
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 4 - 8 mands
|
NR. 2 |
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 4 - 8 mands
|
|||
5.
søndag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
CORYHEX PARK (Vonsild)
|
|
CORYHEX PARK (Vonsild)
|
|||
6.
mandag
|
|
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Skt. Klemens-hallen
|
|
Skt. Klemens-hallen
|
|||
7.
tirsdag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Sletten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Sletten
|
|||
8.
onsdag
|
|
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
3F Gillested Park
|
|
3F Gillested Park
|
|||
8.
onsdag
|
|
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
8.
onsdag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Hørup Stadion
|
|
Hørup Stadion
|
|||
11.
lørdag
|
Omklædningsrum 1 |
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
BK Posten Park
Kampbane/stadion
Dommeromk.: Omklædningsrum 2
|
Omklædningsrum 3 |
BK Posten Park
Kampbane/stadion
Dommeromk.
Omklædningsrum 2
|
|||
11.
lørdag
|
|
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
12.
søndag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Søndersø Stadion
|
|
Søndersø Stadion
|
|||
13.
mandag
|
|
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
15.
onsdag
|
|
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|||
15.
onsdag
|
|
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|
Kok & Vin Park (Ubberud)
|
|||
16.
torsdag
|
|
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
|
|
Albani Arena Vissenbjerg
|
|||
16.
torsdag
|
|
U12 dr. 8:8 C (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
18.
lørdag
|
|
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|||
18.
lørdag
|
|
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
|
|||
19.
søndag
|
|
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|
|
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
|